Pasakojimai nuo sofos: mes buvome Amerikoj! (Niagaros kriokliai & Vašingtonas)
Niagaros kriokliai
Iš Niujorko mes patraukėme pažiūrėti išgirtojo stebuklo - Niagaros krioklių. Niagaros kriokliai yra ties JAV (Niujorko valstija) ir Kanados (Ontarijo valstija) siena, kuri eina Niagaros upe. Kriokliais grožėtis galima tiek iš JAV, tiek iš Kanados pusės. Žmonės sako, kad iš Kanados pusės atsiveria daug gražesnis vaizdas. Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti, nes buvau tik iš vienos pusės. Niagaros kriokliai pradėjo formuotis prieš 10.000 metų, tačiau nėra labai aukšti - tik 52 metrai aukščiausioje dalyje, bet ganėtinai platūs - jie dalinami į Arklio pasagos (Horseshoe Falls), Amerikos (American Falls) ir Jaunosios šydo (Bride Veil Falls) krioklius.

Na, bet pakeleiviai nebuvo bėda, viską supratom, susikalbėjom lengvai, o ir gidė nuolat čiauškėjo čia angliškai, čia kiniškai, tik spėk klausyti. Beje, apie gidę: pirmąsyk sutikau žmogų, kuris apie save kalbėtų trečiuoju asmeniu: "Li jums parodys tą, Li jums paaiškins, Li pasistengs, kad kelionė nebūtų nuobodi, dabar Li susirinks nuo kiekvieno po 5 dolerius "arbatpinigių" - nepagailėkite Li, ji labai stengėsi " ir pan. Bet jau nukrypau nuo krioklių...


Beje, dar į ekskursiją įėjo ir filmo pažiūrėjimas apie tai, kaip atrado krioklius, kaip nuo krioklių bandė leistis bačkomis, laivais ir pan., kaip kariavo dėl jo. Tiek tų krioklių.
1000 salų


Vašingtonas

Kadangi Vašingtone neplanavome praleisti daug laiko, tai tik viešbutyje numetę lagaminus išlėkėm tyrinėti miesto.
Pirmiausia patraukėme link Baltųjų rūmų. O jie tokie mažutėlaičiai!!! Tačiau kaip medus viliojantys turistus (na, reik pažiūrėt į rūmus bent pro tvorą). Neabejotinai, aplink pilna policijos - stovi tokie nuobodžiaujantys... Ir žinoma, būtinas elementas prie Baltųjų rūmų yra koks nors protestuotojas, susirentęs savo palapinę netoli Baltųjų rūmų. Beje, beeidami parku link Baltųjų rūmų aptikome paminklą Teodorui Kosčiuškai.

Taigi, o Kapitolijus, kur posėdžiauja JAV kongresas, pastatytas Vašingtono geografiniame centre ant Kapitolijaus kalvos ir yra priešingame gale nei Baltieji rūmai. Kapitolijaus pastatas tikrai didingesnis bei gražesnis nei Baltieji rūmai. Gaila, mums nepavyko patekti vidun, nes buvo ruošiamasi prezidento atvykimui, tad turistiniai apsilankymai Kapitolijuje buvo kuriam laikui apriboti. Tiesa, nelabai supratome, kodėl aplink Kapitolijų vazonuose buvo prisodinta tiek daug palmių, nes palmės natūraliai Vašingtone kaip ir neauga. Jeigu nuimtume Kapitolijaus kupolą, tai patys rūmai apsupti palmėmis labai atitiktų filmuose kartais rodomas turtingų mafijozų ištaigingas rezidencijas (čia mums leidžiantis saulei besėdint prie Kapitolijaus kilo tokia asociacija...).

Tą pavakarę Vašingtonas man dėl tuštumos ir memorialų atrodė lyg mirusiųjų miestas. Bet, turiu pripažinti, memorialai tampa gražūs būtent vakare, kai jie yra apšviečiami, kaip, pvz., II pasaulinio karo metu žuvusiems kariams skirtas memorialas su fontanu ar Abraomui Linkolnui pastatytieji "rūmai".

Tada jau apimti nevilties skambinome kitame miestelyje gyvenančiai vyro pusseserei ir klausėm, kur Vašingtone surasti žmonių - kur po darbo jie eina? renkasi? būna? Deja, nežinojo ir ji. Pasiūlė pabandyti tolėliau esantį rajoną. Gal ten ir būtume suradę, bet jau nebuvo jėgų belstis - tas rajonas buvo tikrai tolokai. Tas nusivylę patraukėme namo - į viešbutį, pakeliui dar sustojom pasirinkti iš dėželių nemokamų miesto laikraščių, kurių didžioji dalis, kaip paaiškėjo prieš miegą juos atidžiau pavarčius, skirta seksualinėms mažumoms... Na ką gi...
Tai ką manau apie Vašingtoną? Dviprasmiški jausmai. Viena vertus, labai gražus, tvarkingas, žalias, "iščiustytas" miestas, gal netgi kažkuo primenantis Liuksemburgą. Kita vertus, perdėm didingas, šaltas, po darbo valandų visiškai ištuštėjantis, nejaukus, oficialus, politinių bei valstybinių įstaigų nusėtas miestas, kuriame tikrai nenorėčiau gyventi. Ir nors nemokami Smithsonian muziejai yra "jėga", bet vien to nepakanka. Nebent tapčiau prezidentu ar bent senatore, tada "peržiūrėčiau" savo požiūrį į šį miestą. ;) Gal taip mano ir kiti, po darbo išsivažinėjantys į mažesnius miestelius net 100 mylių spinduliu...?

Ir pabaigai dar viena istorija, susijusi su Vašingtonu, bet ne su mūsų kelione. Aš ją prieš porą dienų vėlgi visai netikėtai aptikau viename forume, tada susiradau šaltinį "The Washington Post" (skaitantiems angliškai, visai verta paskaitinėti čia) ir čia pateikiu trumpą santrauką:
Buvo atliktas socialinis eksperimentas, ar netinkamoje vietoje bei nepatogiu laiku virtuoziškai grojama garsi klasikinė muzika susilauks praeivių dėmesio. Veiksmo vieta: išėjimas iš metro stoties L'Enfant Plaza, Vašingtonas. Laikas: sausio 12, penktadienis, rytinio piko metas (7.50-8.30 val). Trukmė: 40 min. Dėl eksperimento vietos ir laiko dauguma praeivių buvo vidurinės klasės klerkai - valstybinių įstaigų darbuotojai, (projektų vadybininkai, politikos analitikai, biudžeto vykdytojai, konsultantai ir pan.). Muzikantas: pasaulyje garsus smuikininkas Joshua Bell. Jis Stradivarijaus smuiku (1713 m. gamybos) grojo Bacho kūrinius. Lūkesčiai: buvo spėliojama, kad susirinks minia, bus sunku sulaikyti autografų prašytojus ir šiaip suvaldyti žioplinėtojų minią. Rezultatas: iš 1097 praeivių į grojantį muzikantą dėmesį atkreipė vos keletas, sustojo paklausyti 7, muzikantą atpažino tik 1, paaukojo apie 20 žmonių (iš viso: 32, 17 $). Muzikantas jautėsi sumišęs, kad niekam jis neįdomus, pabaigus groti nepasigirsta plojimai, o yra ignoruojamas - žmonės praeina net nepasukdami galvos.
;)
Įspūdingi vaizdai ir labai įdomus pasakojimas.Man labai smagu "keliauti" su Tavimi.Lauksiu tęsinio.Ačiū Tau labai, kad daliniesi.
AtsakytiPanaikintiNuostabios nuotraukos! Viliuosi, kad čia vis dar nepabaiga :)
AtsakytiPanaikinti