P.S. kinas Liuksemburgo filharmonijoje - būna ir taip!

...
Turbūt jau laikas užbaigti savo tylėjimo-nerašymo laikotarpį (visiems gi būna, ane?) ir papasakoti visokių įdomybių, kurių susikaupė jau ne viena. Pradėsiu nuo pačios šviežiausios... :)

Vakar teko sudalyvauti įdomiame renginyje apie kurį tiesiog negaliu nepapasakoti, nes tokiame lankėmės pirmą kartą ir jis mums abiems su Vilmantu nepaprastai patiko. O buvome žiūrėti filmo "Kūnas ir velnias" ("Flesh and the Devil") gyvai akomponuojant Liuksemburgo filharmonijos orkestrui. Viena, ką galiu pasakyti, kad gyva muzika buvo tikrai fantastiška. Ji lenkė bet kurį girdėtą filmo muzikinį įgarsinimą, nes gyvas garsas vis dėlto yra gyvas ir niekam neprilygstantis. Žinoma, ir pati muzika labai graži.

Pats filmas yra dar iš tyliojo kino laikų, pastatytas 1926 metais (o 2006 m. JAV jis buvo pasirinktas išsaugoti kaip "kultūriškai, istoriškai ir estetiškai reikšmingas"). Jame įsimylėjėlius Felicitas ir Leo vaidino Greta Garbo ir John Gilbert, kurie, pasirodo, tuo metu ir realiame gyvenime buvo įsimylėję vienas kitą. Melodrama pasakoja apie nuo vaikystės besitęsiančią dviejų berniukų draugystę, kurią grasina suardyti abiejų įsimylėta moteris, ir, žinoma, apie meilės trikampį. Įpratus prie visokių veiksmo filmų ir efektų, buvo visai įdomu nusikelti į tyliojo kino erą ir atrasti tokių filmų subtilybes. Tiesa, gal ir ne visus niuansus supratome, nes mums taip ir liko neaišku, ar Felicitas iš tiesų buvo įsimylėjusi Leo, ar tik puikiai apsimetinėjo... Na, bet gal tai ir ne taip svarbu. :)

Bet kokiu atveju, dvi valandos bežiūrint filmą ir besiklausant grojančio orkestro prabėgo nejučia. Visiškas gėris. :) Tad jei netyčia kieno nors svečiavimosi pas mus laikas sutaps su panašia filmo peržiūra - koncertu, būtinai tenai nueisime. Kaip ten sakoma: "gerą laiką garantuojame". :) Tai įrodo ir faktas, kad į šį filmą - koncertą bilietus itin greitai išpirko, o Filharmonijos salė buvo pilnut pilnutėlė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Pasakojimai nuo sofos: kai su draugais išsiruoši į Indiją: Delis (I) (Delhi, India)

Pasakojimai nuo sofos: nebijantiems aukščio ir šiaip drąsuoliams („Geierlay“ tiltas, Vokietija)

Pasakojimai nuo sofos: toji greipfruto skonio Kordoba (II)